Návod

10.01.2006 | Michal Deus

Tento návod je přímo ode mě a je napsán pouze pro Cheater.cz a tyto stránky, další šíření je přísně zakázáno.
 
Ještě než začnu psát návod, tak bych vás rád upozornil, že pokud jste hráli předchozí hru na nějaké obtížnosti, snižte si ji zde o jednu dolu, protože např. vietnam v jedničce odpovídá těžké zde, a to jak zkušeností protivníka, tak počtem uložených pozic.
 

A) kampaň za USA

 
Jmenujete se Daniel Boon, hodnost kapitán a jste ve městě Hue ve Vietnamu (budete bojovat pouze zde) už nějaký ten pátek. Členy vašeho úderného týmu jsou zdravotník Cobber, ženista Dutch, kulometčík Stone a radista Tommyboy.
 

1) Bordel

 
cíle:
- dojděte do jeepu
 
První mise a hned jste v bordelu:-). Ležíte si v klidu na posteli s jednou ehm. lehkou děvou, když vás najednou vyruší Tommyboy a říká, že na vás čeká plukovník. Seberte se, promluvte si s Lucy a sejděte dolu k baru. Tam potkáte mnoho lidí, se kterými si lze promluvit. Je zde i seržant Hawkins z prvního dílu (děj se odehrává po tom, co padl tábor Nui Pek v jedničce) a poví vám něco o Nui Peku. Až vás to tu nebude bavit, opusťte bordel předními dveřmi.
 

2) Štáb MACV

 
cíle:
- promluvte s plukovníkem Lewisem
- vyzvedněte reportéry na přistávací zóně
 
Tommyboy vás doveze k velitelství. Můžete se po okolí porozhlédnout a pokecat s lidmi. Plukovník je ve druhém patře velitelství. Po rozhovoru s ním jděte vyzvednout reportéry u  vrtulníku a pak hurá do jeepu.
 

3) Oslava Tetu

 
cíle:
- jděte na oslavu
- promluvte s plukovníkem
- jděte do horního pokoje
 
Tommyboy vás doveze na oslavu, která se koná na radnici. Stráže vás pustí dovnitř a ihned v přízemí si promluvte s majorem Welshem, který vás dovede nahoru na oslavu. Podívejte se na video a pak si můžete promluvit s důstojníky. Je tam i starý známý kapitán Rosenfield z jedničky. Reportér si bude chtít udělat snímky, proto promluvte s plukovníkem a starosta zařídí, abyste mohli nahoru. V horním pokoji uděláte nějaké fotky.
 

4) Tetská ofenziva

 
cíle:
- dostaňte se ven
- reportér musí přežít
 
První ostrá mise. RPG trefilo váš pokoj, ze kterého jste fotili, ale naštěstí jste v pohodě. Vyběhněte dveřmi a na konci chodby jděte do otevřených dveří vpravo. Vylezte na lešení a hurá do druhého otevřeného okna. Od mrtvého seberte Colt 1911 a pokračujte do místnosti s kartotékami. Za vámi bude první Vietnamec, tak mu to osolte a vezměte si jeho zbraň. V místnosti, kde byl, je na stole brokovnice, ta se bude hodit.
 
Pokračujte až ke schodům, kde zabijte dalšího konga, pak slezte dolů a prostřílejte se do starostovy kanceláře. Ten je bohužel mrtvý, ale alespoň si u něj na stole můžete vzít lékárničky.
Pokračujte do vstupní haly a pak rychle do leva, kde jsou schody k zadnímu vchodu. Skočte do růžového kadilaku a pryč odsud. Cestou ještě pokropte nepřítele.
 

5) Obrana štábu MACV

 
cíle:
- ubraňte se do příchodu posil
- pomozte obklíčené jednotce
 
Ocitáte se na ulici a všude okolo je nepřítel. Svému týmu dejte rozkazy k přemístění [C] a pak jděte až vy. Prostřílejte se ulicí až k vaší základně, kde najdete konečně svůj tým. Braňte pozice jak jen můžete a ničte nepřítele kulometem a granátometem.
 
Po chvíli se ozve zpráva o obklíčené jendotce. Jsou kousek od vás, tak se k nim dostaňte a kryjte jejich ústup do tábora. Ihned za nimi jděte i vy. Za chvíli se téměř nebudete moct udržet, proto ustupte k budovám, tady je vaše poslední opevnění, které nesmí padnout. Po příjezdu posil mise končí.
 

6) Ulice u mostu

 
cíle:
- dostaňte se k mostu
 
Postupujte pomalu vpřed, dokud Tommyboy neuteče a netrefí ho sniper. Počkejte, až ho Cobber vyléčí a zůstaňte na pozici. Dejte pozor, protože nepřítel zaútočí zezadu, ale za chvíli tu jsou mariňáci i s tankem. Kryjte se za ním a postupujte ulicí kupředu. Na konci je ale barikáda, proto se dostaňte ke kapitánovi za tankem a promluvte si o dalším postupu.
S týmem vyčistěte dům, skrz který se dostanete na malé nádvoří.
 

7) Poslední most v Hue

 
cíle:
- pomozte obklíčené jednotce
- získejte most
 
Nejdříve pročistěte barák před vámi a pak zabte na blakoně konga s RPG. To následně použijte proti lodi, která sem přijede. Pokračujte až k plechové hale, kde jsou schovaní mariňáci. Promluvte s velitelem, který je v prvním patře. Ukáže vám cestu dál, proto jděte s ním a koste nepřítele.
 
Jen co prolezete druhou halu, tak se dostanete na nádvoří. Za ním je dům, ve kterém je spousta nepřátel. Ty zabte, ale zjistíte, že se dál nedostanete. Jeden mariňák vám ukáže cestu do kanálů, ze kterých se dostanete do strážní budky.
V budce zabte všechno, co se hýbe a vylezte ven. Postřílejte všechny Vietnamce, aby se vaši mohli dostat dál. Pak ještě kulometem pokoste nepřítele, který běží z druhé strany mostu.
 

8) Zachraňte kapitána Soata

 
cíle:
- zachraňte kapitána
- zabte snipera
 
Jedete si v klidu jeepem, když najednou sniper sejme vašeho řidiče. Kryjte se za stromem a počkejte na dýmovnici. Doběhněte ke svému týmu a pak přes ulici do podloubí. Pokračujte dál cestičkami až k radnici. V jedné chýši najdete skvělou mušketu - Trombon asi z 18-tého století, musíte ji nabít po každé ráně, ale je silnější jak brokovnice.
 
Do radnice se dostanete zadními dveřmi a následně vylezte nahoru do druhého patra. Tam je sniper, kterého zabte. Sniperkou postřílejte kulomety venku a pak se sejděte s jednotkou.
 
Pokračujte okolo radnice k Soatovu domu. Nepřítel se tam ale dostane dřív, proto zničte jeepy a auta. Kapitán je uvnitř a naštěstí v pořádku.
 

9) Dobývání města

 
cíle:
- držte pozice
- vyčistěte ulici
 
Začínáte kousek od pozice, kde se brání vaši mariňáci. Pomozte jim tak dlouho, dokud nepřijede tank. Zleva ještě přijede nepřítel na autech, ale nic, co byste nezvádli. Postupujte s tankem a kryjte ho, protože ho nepřítel nesmí zničit. Můžete použít jeho kulomet nahoře na věži. Vietnamci jsou všude, ale tank vám několikrát pomůže.
 
Na ulici vlevo se můžete jít podívat do bordelu, kde jste byli v první misi, ale je to tu trochu zničené. Na konci ulice je zábrana a spusta nepřátel. Ty zabte a dejte se do domu, který vyčistěte od zbylých čongů.
 

10) Katedrála

 
cíle:
- najděte rukojmí
 
Začínáte na hřbitově, kterým se propližte až ke katedrále. Potkáte pár Vietnamců, tak se jich zbavte. Až se dostanete ke katedrále, tak postupujte úplně na druhý konec, kde jsou otevřené dveře. Dejte ale pozor na nepřítele v oknech.
 
Na konci najdete vchod, kterým se dostanete dovnitř. Postřílejte zbytek a malým můstkem se vydejte do druhé budovy. Tam uvidíte video, jak Vietnamci postřílí rukojmí, tak si to s nimi z oken vyřiďte.
Pokračujte dolu, ale dveře budou zamčené, proto jděte druhými vpravo. Dostanete se na nádvoří, kde už čeká vaše jednotka. Jeden zajatec vám poví, kde drží kněze, tak rychle za ním.
 

11) Kanál

 
cíle:
- dostaňte se do citadely
- zničte dělo
- odpalte most
 
Začínáte v lodi, resp. u jejího předního kulometu. Střílejte z něho všechny kongy na mostech a na březích. Cesta je dlouhá, ale nakonec vás loď vysadí na břehu. Prostřílejte se až k mostu ale bude po vás střílet dělo z hradeb. V jednom domě vlevo najdete RPG, kterým ho odstřelíte.
 
Pak pobijte nepřítele za mostem a ten odpalte C4řkou. Nastupte do lodi a pokračujte dál.
 

12) Citadela

 
cíle:
- dostaňte se k ARNV
- zajistěte most
- vyčistěte část citadely
- zničte kulometné postavení
- zničte minomety
 
Doběhněte ke skupině jihovietnamců, kteří vás dovedou k obranným pozicím. Vezměte kulomet a pokropte nepřátelský útok. Pak se zmocněte celého mostu.
 
Postupujte dál, dokud nedorazíte ke kulometům. Jeden Vietnamec vám ukáže díru ve zdi, kterou se dostanete do jedné zahrady s hrobkami. Tam zabte 2 čongy a oběhněte kulomety zezadu. Společně s vaší jednotkou jim dejte co proto.
 
Postupujte k další zahradě, kde jsou ukryté minomety. Ty zničte trhavino a úpté se vraťte k ARNV (jihovietnamci).
 

13) Palác

 
cíle:
- dostaňte se do paláce
- vyčistěte první nádvoří
- vyčistěte druhé nádvoří
- získejte císařský palác
 
Z M113 pokropte Vietnamce na balkonech a dole u kulometů. Proběhněte k bráně a zničte dřevěné dveře. Prostřílejte se na nádvoří a ihned, jak vylezete ven, tak se otočte a vyběhněte schody a postřílejte Vietnamce na bráně. Seberte sniperku Dragunov a s ní vykropte kulomety.
 
Zaberte první nádvoří, projděte domem a zopakujte si ten samý postup. Nakonec se dostanete do paláce, kde zabijte poslední severovietnamce.
 

B) kampaň za Vietnam

 
Jmenujete se Minh a fungujete jako nosič na stezce. Jednoho dne na vás ale zaútočí nepřítel a všechny ve vaší vesnici zabije. Pomsta bude vaše.
 

1) Stezka

 
cíle:
- získej zpět vesnici
- pomsti se
 
V ingame animaci uvidíte, jak nepřítel zabije část vaší jednotky, proto utíkejte za Thranem, ale toho chytne jeden jihovietnamec. Naštestí máte nůž, tak ho podřízněte. Seberte Thompson a zabte nepřítele ve vesnici. Přiběhne velitel, a proto s novými vojáky běžte do džungle zabít nepřítele.
 
Několik vojáků je ve vodě a zbytek nedaleko přistávací plochy. Nezapomeňte také samopalem sestřelit vrtulník a vyčistit les od nepřátel.
 

2) Tábor v džungli

 
cíle:
- prolom opevnění
 
Pomalu se vydejte k řece, ale nepřítel vás spatří a začne po vás střílet. Kryjte se jak jen to bude možné a prostřílejte se ke kulometnému hnízdu. Do něj umístěte nálož a odpalte ho. Totéž udělejte i s tím druhým kulometem.
Pokračujte k druhé linii, zvolte stejný postup, ale trhavinu dejte k drátěnému plotu. Pak se prostřílejte k bunkru a zezadu postřílejte jihovietnamce.
 
Odpovězte rádiem a umístěte nálož. Můžete také zničit minomety, ale není to nutné.
 

3) Přepadení konvoje

 
cíle:
- zničte konvoj
- zabte zbytek nepřátel
 
Počkejte, až dorazí konvoj a rychle pobijte všechny Američany. Vrátí se také jeep, tak na něj počkejte a pokropte ho. Pak se dejte ke starému chrámu, kde zabte zbytek nepřátel, který unikl masakru. Musíte také sundat nepřátelskou helikoptéru, která krouží nad oblastí.
 

4) Základna

 
cíle:
- vyčistěte hřbitov
- sestřelte vrtulník a zabte posádku
- dobyjte základnu
 
Nejdříve se dejte s vašimi soudruhy po cestě, kde narazíte na rozbitý americký náklaďák. Zabte Amíky a počkejte na jeep, který také zničte. Pokračujte na hřbitov, kde pobijte zbývající nepřátele a také sestřelte vrtulník. Vaše minomety se tu utáboří.
 
Rychle utíkejte k vraku vrtulníku a sejměte ten zbytek, co přežil. Utíkejte dál a pobijte ustupující Američany. Pak se připojte k útoku vietnamské armády. Základna má několik kulometů, takže není sranda ji prolomit, ale vy to zvládnete. Máte dokonce i podporu minometů. Po vyčištění hnízd hra končí. 
 
 

 

Vietcong Centrála

Vitajte na novej Scorpions Vietcong Centrále (VCC). Niektorý poznali tento web keď tu bola ešte len stránka o VC2. Ale tomu je koniec. Teraz tu je VC1, FA, RD/RS a VC2 modul. Nehovorím že updaty budú bývať každý deň ale budú bývať minimálne 2-krát týždene. Dúfam že sa časom dostaneme medzi najlepšie weby o Vietcongu.

Ján "J" Trenčanský

1.8.2008